AKCJA EDUKACYJNA "ADWOKACI ROZJAŚNIAJĄ PRAWO" - PODSUMOWANIE

Drukuj artykuł drukuj artykuł


W dniach 19 – 30 września 2022 odbyła się ogólnopolska akcja ,,Adwokaci Rozjaśniają Prawo„ na temat bezpieczeństwa prawnego w internecie z inicjatywy Naczelnej Rady Adwokackiej Komisji Edukacji Prawnej, w której wzięła udział również Kujawsko-Pomorska Izba Adwokacka w Toruniu. Celem akcji było przekazanie młodzieży informacji na temat zagrożeń prawnych wynikających z korzystania z internetu.


Do 30 września 2022 z zajęć w zakresie bezpiecznego korzystania z zakupów online, poszanowania i ochrony praw autorskich i dóbr osobistych skorzystali uczniowie z pięciu szkół: ze Szkoły Podstawowej m. Janusza Korczaka w Choceniu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kpt Jana Drzewieckiego w Toruniu, I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu, X Liceum Ogólnokształcące im. Prof. Stefana Banacha w Toruniu.


Zajęcia w szkołach w różnych dniach, nawet kilka godzin w różnych klasach prowadzili następujący koledzy i koleżanki: adwokat Edyta Bocianiak, adwokat Katarzyna Bórawska, adwokat Anita Engler, adwokat Stanisław Lechowicz, adwokat Klaudia Mokrzewska-Kowalczyk, adwokat Marcin Okruciński, aplikantka Joanna Partyka, adwokat Joanna Sieczko.

Koleżanki i koledzy w rozmowach po przeprowadzonych zajęciach jak również nauczyciele (opiekunowie akcji) zwracali uwagę na ogromne zaangażowanie uczniów w zajęcia - wiele pytań do adwokatów w trakcie zajęć ze strony uczniów jak również po zajęciach.


Przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiej Izby Adwokackiej w Toruniu przeszkolili 346 uczniów.
W trakcie zajęć adwokaci rozdawali młodzieży znaczki (przypinki) akcji Adwokaci Rozjaśniają Prawo.


adw Edyta Bocianiak

koordynator akcji
Adwokaci Rozjaśniają Prawo