IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

UBIEGASZ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

Drukuj artykuł drukuj artykuł

Zadośćuczynienie to rekompensata pieniężna za doznaną przez poszkodowanego krzywdę, którą należy rozumieć szeroko, jako cierpienie fizyczne i psychiczne (ból, stany lękowe, nerwica, obniżenie nastroju). Krzywda jest następstwem uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia, np. w wyniku wypadku, ale także cierpień związanych ze śmiercią osoby bliskiej.

Odszkodowanie jest świadczeniem należnym poszkodowanemu w związku ze szkodą materialną. Niekiedy odszkodowanie przybiera formę świadczeń okresowych (np. renta z tytułu zwiększonych potrzeb lub utraconych zarobków).

W sytuacji, gdy stałeś się osobą poszkodowaną w wyniku wypadku lub innego zdarzenia losowego, warto ubiegać się o należne Ci świadczenia pieniężne. Adwokat oceni Twój przypadek, pomoże określić zakres szkody i oszacuje zadośćuczynienie lub odszkodowanie dla Ciebie, zapozna się z dokumentacją z miejsca wypadku, a przede wszystkim będzie reprezentował Twoje interesy na etapie negocjacji przedsądowych, jak i w toku postępowania sądowego. Procesy odszkodowawcze są niejednokrotnie skomplikowane i długie, a firmy zobowiązane do wypłaty świadczeń oporne na żądania poszkodowanych, dlatego też pomoc adwokata jest niezbędna do uzyskania pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy odszkodowawczej.

W sprawach odszkodowawczych możliwe jest skorzystanie z instytucji mediacji zarówno na etapie postępowania sądowego, jak i jeszcze przed skierowaniem pozwu do sądu. W mediacji może reprezentować Cię adwokat. Pamiętaj , że masz prawo wybrać mediatora, którym może być również adwokat.

TEMATY POKREWNE

KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają Cie w najbliższym czasie
Luty 2020
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12
3456789
10111213141516
1. Ostatnie pożegnanie naszego kolegi adwokata Jerzego Rumianowskiego
17
181920212223
242526272829

Adwokatura Toruń

trwa wgrywanie strony Adwokatura Toruń...