IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

PRAWO BANKOWE

Drukuj artykuł drukuj artykuł

Firmy korzystają z usług bankowych na różnych etapach rozwoju. Chęć rozbudowy firmy, wprowadzenie innowacji lub dostosowanie do zmieniających się realiów rynkowych pociąga za sobą konieczność wydatkowania znacznych środków, co wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytów.

Przedsiębiorcy korzystają z usług instytucji finansowych również w zakresie bieżącej działalności. Posiadają w bankach rachunki rozliczeniowe, decydują się na kredyt obrotowy.

Sytuacje te rodzą rozmaite problemy: ze spłatą kredytu, renegocjowaniem warunków oprocentowania, czy zmiany sposobu zabezpieczenia. Nierzadkie jest także nadużywanie przez instytucje finansowe ich pozycji i jednostronne interpretowanie warunków umów – ze szkodą dla przedsiębiorcy. Na czym może polegać pomoc adwokata dla przedsiębiorcy?

Z uwagi na bardzo sformalizowany charakter stosunku prawnego pomiędzy klientem i bankiem pomoc adwokata często okazuje się nieoceniona. Pomoc adwokata może być niezbędna między innymi w kwestiach dotyczących spłaty kredytów, uzyskania promes bankowych czy wyegzekwowania od banku właściwego realizowania umów o kredyty obrotowe, opcje walutowe i in. Adwokat poradzi, jak ustrzec się kruczków prawnych zapisanych w opasłych umowach bankowych, wychwyci też, czy instytucja finansowa nie przekracza swoich uprawnień. Klient, nawet przedsiębiorca, jest często stroną słabszą w starciu z ogromną instytucja finansową, co powoduje, że rozwiązanie problemu z pomocą adwokata oszczędza klientowi wielu kosztów oraz czasu. W razie sporu adwokat dysponuje także kwalifikacjami niezbędnymi do ochrony interesów klienta w sądzie.

TEMATY POKREWNE

KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają Cie w najbliższym czasie
Luty 2020
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12
3456789
10111213141516
1. Ostatnie pożegnanie naszego kolegi adwokata Jerzego Rumianowskiego
17
181920212223
242526272829

Adwokatura Toruń

trwa wgrywanie strony Adwokatura Toruń...