IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

MIŁE TRUDNEGO POCZĄTKI. UROCZYSTE ŚLUBOWANIE W KUJAWSKO-POMORSKIEJ IZBIE ADWOKACKIEJ W TORUNIU

Drukuj artykuł drukuj artykuł

MIŁE  TRUDNEGO  POCZĄTKI

UROCZYSTE   ŚLUBOWANIE  W KUJAWSKO-POMORSKIEJ IZBIE ADWOKACKIEJ W TORUNIU

 

W uroczystej i sympatycznej oprawie w dniu 3 sierpnia 2019 roku złożyli ślubowanie adwokaci Izby Kujawsko-Pomorskiej. Po latach „terminowania” w roli aplikantów, po trudach egzaminu adwokackiego, togi założyło 15 koleżanek i kolegów.

W hotelu „MERCURE” rzecznik prasowy ORA w Toruniu adw. Ewa Wielińska szczególnie ciepło powitała rodziny młodych adwokatów, które przez lata wspierały swych bliskich w  trudnej drodze do palestry, a w dniu ślubowania czuły dumę, radość i satysfakcję.

Dziekan ORA w Toruniu adw. Wiktor Indan-Pykno nie krył wzruszenia zwracając się do młodych adwokatów. Przypomniał o znaczeniu zasad etycznych, bez których wykonywanie zawodu adwokata możliwe nie jest, zwłaszcza w tak szczególnych, wymagających czasach.

Adw. Jan Kwietnicki, kierownik szkolenia ORA w Toruniu, gratulując bardzo dobrze zdanego egzaminu, życzył młodym adwokatom satysfakcji w wykonywaniu zawodu. Przypominał o odpowiedzialności za klientów, którzy powierzać im będą swoje najważniejsze sprawy. Życzył harmonijnego łączenia pracy zawodowej z życiem osobistym.

W przejmującej ciszy młodzi adwokaci powtarzali odczytywane przez Dziekana ORA słowa roty ślubowania.

Patroni zakładali młodym adwokatom togi. Mimo, że nie strój zdobi człowieka, to w pięknych nowych togach nasza kujawsko-pomorska adwokacka młodzież prezentowała się olśniewająco!

Świeżo pasowani na adwokatów odbierali gratulacje od Dziekana i członków ORA. Mariusz Kostusiak z Wolters Kluwer Polska wręczał  wszystkim upominki.

Były też nagrody. Za najlepiej zdany egzamin nagrody od ORA i Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska otrzymali adw. Justyna Gawrysiak, Anita Engler i Bartłomiej Wiwatowski. Adwokat Justyna Gawrysiak z czterech przedmiotów otrzymała oceny bardzo dobre, a z jednego – celującą. Gratulujemy! Z prawniczych piskląt, które 3 lata temu wchodziły do palestry, wyrosły naprawdę piękne ptaki.


Uroczystość uświetnił występ duetu Paulina Burczyńska – skrzypce i Klaudia Marzec – wiolonczela. Zaprezentowały kilka popularnych przebojów muzyki filmowej w ciekawych aranżacjach. Wszyscy zachwycili się ekspresyjnym tangiem Por una cabeza, znanym z filmu „Zapach kobiety”.

Imprezę zakończył toast za pomyślność 15 nowych adwokatów Izby Kujawsko-Pomorskiej oraz poczęstunek.


adw. Ewa Wielińska  - rzecznik prasowy ORA w Toruniu

KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają Cie w najbliższym czasie
Sierpień 2020
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Adwokatura Toruń

trwa wgrywanie strony Adwokatura Toruń...