IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

W UROCZYSTEJ OPRAWIE, W OBECNOŚCI BLISKICH, Z MUZYKĄ CHOPINA

Drukuj artykuł drukuj artykuł
« powrót do Galeria

Ślubuję uroczyście…

Aplikanci Kujawsko-Pomorskiej Izby Adwokackiej, którzy w tym roku zdali egzamin adwokacki, w dniu 20 czerwca br. złożyli ślubowanie. To był wielki dzień dla Marcina Bałoniaka, Weroniki Sobczak, Mateusza Chudziaka, Mikołaja Drozdowskiego, Michała Gorczyńskiego, Janusza Klonowskiego, Mateusza Kondrackiego, Doroty Kuczyńskiej, Natalii Raszkiewicz, Anny Ruczyńskiej, Pawła Szafrańskiego, Rafała Szulty, Martine Szyperskiej-Filus, Patryka Welenca i Jakuba Wiśniewskiego. Wśród gości był sędzia Sądu Najwyższego Kazimierz Klugiewicz, Sędzia Sądu Okręgowego w Toruniu Andrzej Walenta, adw. Rajmund Żuk – członek NRA, wicedziekan Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu dr Mikołaj Święcki, kierownik szkolenia naszej Izby – adw. Maria Orfin, adw. Jan Kwietnicki – przewodniczący komisji szkolenia zawodowego. W sali toruńskiego hotelu „Mercure” zgromadziły się rodziny młodych adwokatów oraz ci wszyscy, którzy trzymali za nich kciuki podczas egzaminacyjnego maratonu. Wszyscy uśmiechnięci i radośni. W chwili, gdy młodzi adwokaci powtarzali rotę ślubowania, nie kryli wzruszenia. To także dla nich była trudna i pełna wyrzeczeń droga.

Sędzia Sądu Najwyższego Kazimierz Klugiewicz życzył, by zawód, który wybrali, przyniósł im satysfakcję. Adw. Rajmund Żuk przypomniał, że z włożeniem togi pojawiają się obowiązki wobec klientów, organów wymiaru sprawiedliwości i samorządu. Zachęcał do działania pro bono i to na co dzień. Powołując się na własne wieloletnie doświadczenie  przekonywał, że okazane innym dobro powraca w najmniej spodziewanych sytuacjach. Adw. Jan Kwietnicki przestrzegał przed pokusami, których w tym zawodzie nie brakuje i zachęcał do aktywności w samorządzie. Dr Mikołaj Święcki przypomniał, że zdecydowana większość bohaterów uroczystości to absolwenci UMK. Zachęcał do podnoszenia kwalifikacji w ramach studiów doktoranckich. Trójka młodych adwokatów została wyróżniona za aktywną pracę na rzecz samorządu: adw. Anna Ruczyńska, adw. Mateusz Chudziak i adw. Jakub Witkowski.

Dla wszystkich upominki przygotowali sponsorzy. W imieniu Wydawnictwa C.H. BECK wręczał je Jan Kóż, a w imieniu Wolters Kluwer Polska – Mariusz Kostusiak.

Gdy patroni zakładali swoim aplikantom togi widać było,  jaka bliska więź przez te lata powstała. Szczególnie zaszczycony czuł się adw. Mateusz Chudziak, któremu patronka adw. Marzenna Kamińska założyła togę z 60-letnią historią: nosił ją nestor toruńskiej palestry adw. Bohdan Matusiak, który ze wzruszeniem spoglądał na swoją „odzież roboczą” na barkach świeżo upieczonego adwokata. Jeśli ciągle młoda kobieta podaje okrycie znacznie młodszemu mężczyźnie, to musi to być suknia fałdzista czyli toga. W imieniu składających ślubowanie starościna roku adw. Anna Ruczyńska podziękowała patronom, wykładowcom, a w szczególności kierownikowi szkolenia aplikantów adw. Marii Orfin. Były kwiaty, oklaski, uściski. A potem była muzyka – przepiękna i w mistrzowskim wykonaniu. Utwory Chopina i własne kompozycje zagrała toruńska pianistka Dominika Eska, laureatka wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, koncertująca w Wiedniu i Paryżu, występująca z najlepszymi orkiestrami. Imprezę zakończył słodki poczęstunek i toast za pomyślność naszych nowych koleżanek i kolegów, którzy otwierają nowy rozdział w swoim zawodowym życiu.

adw. Ewa Wielińska

KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają Cie w najbliższym czasie
Czerwiec 2024
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Adwokatura Toruń

trwa wgrywanie strony Adwokatura Toruń...