IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE W KUJAWSKO-POMORSKIEJ IZBIE ADWOKACKIEJ

Drukuj artykuł drukuj artykuł

MIŁE  TRUDNEGO  POCZĄTKI

UROCZYSTE   ŚLUBOWANIE  W KUJAWSKO-POMORSKIEJ IZBIE ADWOKACKIEJ

W wyjątkowo uroczystej i sympatycznej oprawie w dniu 4 sierpnia 2018 roku złożyli ślubowanie adwokaci Izby Kujawsko-Pomorskiej. Po latach „terminowania” w roli aplikantów, po trudach egzaminu adwokackiego, togi założyło 27 koleżanek i kolegów.

W hotelu „MERCURE” rzecznik prasowy ORA w Toruniu adw. Ewa Wielińska szczególnie ciepło powitała rodziny młodych adwokatów, które przez lata wspierały swych bliskich w  trudnej drodze do palestry, a w dniu ślubowania czuły dumę, radość i satysfakcję. Wśród zaproszonych gości byli znani nie tylko w Toruniu prawnicy – prof.  dr hab. Violetta Konarska-Wrzosek, sędzia Sądu Najwyższego Zbigniew Myszka, prof. dr hab. Tadeusz Wasilewski.

Dziekan ORA w Toruniu adw. Wiktor Indan-Pykno nie krył wzruszenia zwracając się do młodych adwokatów. Akcentował, że tak liczny rocznik wchodzi do zawodu w 100-lecie odrodzonej adwokatury. Przypomniał o znaczeniu zasad etycznych, bez których wykonywanie zawodu adwokata możliwe nie jest, zwłaszcza w tak szczególnych, wymagających czasach.

Adw. Jan Kwietnicki, kierownik szkolenia ORA w Toruniu, gratulując bardzo dobrze zdanego egzaminu, życzył młodym adwokatom satysfakcji w wykonywaniu zawodu. Przypominał o odpowiedzialności za klientów, którzy powierzać im będą swoje najważniejsze sprawy. Przestrzegał, że wszystkie procesy wygrywają wyłącznie bohaterowie książek Grishama.

W przejmującej ciszy młodzi adwokaci powtarzali odczytywane przez Dziekana ORA słowa roty ślubowania. W oczach wielu bliskich i w oczach patronów widać było łzy wzruszenia.

Patroni zakładali młodym adwokatom togi. Młodzi koledzy mieli trochę problemów: a to żabot gdzieś się zaplątał, a to kołnierz się schował. W końcu toga to suknia fałdzista, nic dziwnego, że kobietom szło to jak z płatka.
 
Świeżo pasowani na adwokatów odbierali gratulacje od Dziekana i członków ORA. Sponsorzy: LEXIS Nexis, Wolters Kluwer Polska i Wydawnictwo BECK przygotowali dla wszystkich upominki.

Były też nagrody. Za znakomicie zdany egzamin nagrody od ORA i Wydawnictwa BECK otrzymali adw. Weronika Miler i adw. Radosław Schulz.

Wśród ślubujących były trzy osoby, które do egzaminu adwokackiego nie przystąpiły, gdyż podstawą wpisu na listę było uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Te dokonania naukowe są udziałem adw. Agaty Kleczkowskiej, adw. Agnieszki Woźniak i adw. Remigiusza Wrzosek.
 
Mimo, że nie strój zdobi człowieka, to w pięknych nowych togach nasza kujawsko-pomorska adwokacka młodzież prezentowała się olśniewająco!

Za wsparcie przez lata aplikacji, za włożony przez patronów, kierownika szkolenia i wszystkich wykładowców trud podziękowała adw. Dominika Bołądź.

Uroczystość uświetnił występ duetu sióstr Kępisty. Maria i Julia doskonale się uzupełniają: Julia śpiewa, gra na wiolonczeli, jest również autorką tekstów, natomiast Maria komponuje i gra na wibrafonie.

Imprezę zakończył toast za pomyślność 27 nowych adwokatów Izby Kujawsko-Pomorskiej oraz poczęstunek. Dziekan i członkowie ORA odbierali podziękowania od wzruszonych rodzin nowych adwokatów za zaproszenie na spotkanie, które do końca życia pozostanie w ich pamięci.

adw. Ewa Wielińska  - rzecznik prasowy ORA w Toruniu


KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają Cie w najbliższym czasie
Październik 2019
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Adwokatura Toruń

trwa wgrywanie strony Adwokatura Toruń...