IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

MIŁE TRUDNEGO POCZĄTKI. UROCZYSTE ŚLUBOWANIE W KUJAWSKO-POMORSKIEJ IZBIE ADWOKACKIEJ W TORUNIU

Drukuj artykuł drukuj artykuł

MIŁE  TRUDNEGO  POCZĄTKI

UROCZYSTE   ŚLUBOWANIE  W KUJAWSKO-POMORSKIEJ IZBIE ADWOKACKIEJ W TORUNIU

 

W uroczystej i sympatycznej oprawie w dniu 3 sierpnia 2019 roku złożyli ślubowanie adwokaci Izby Kujawsko-Pomorskiej. Po latach „terminowania” w roli aplikantów, po trudach egzaminu adwokackiego, togi założyło 15 koleżanek i kolegów.

W hotelu „MERCURE” rzecznik prasowy ORA w Toruniu adw. Ewa Wielińska szczególnie ciepło powitała rodziny młodych adwokatów, które przez lata wspierały swych bliskich w  trudnej drodze do palestry, a w dniu ślubowania czuły dumę, radość i satysfakcję.

Dziekan ORA w Toruniu adw. Wiktor Indan-Pykno nie krył wzruszenia zwracając się do młodych adwokatów. Przypomniał o znaczeniu zasad etycznych, bez których wykonywanie zawodu adwokata możliwe nie jest, zwłaszcza w tak szczególnych, wymagających czasach.

Adw. Jan Kwietnicki, kierownik szkolenia ORA w Toruniu, gratulując bardzo dobrze zdanego egzaminu, życzył młodym adwokatom satysfakcji w wykonywaniu zawodu. Przypominał o odpowiedzialności za klientów, którzy powierzać im będą swoje najważniejsze sprawy. Życzył harmonijnego łączenia pracy zawodowej z życiem osobistym.

W przejmującej ciszy młodzi adwokaci powtarzali odczytywane przez Dziekana ORA słowa roty ślubowania.

Patroni zakładali młodym adwokatom togi. Mimo, że nie strój zdobi człowieka, to w pięknych nowych togach nasza kujawsko-pomorska adwokacka młodzież prezentowała się olśniewająco!

Świeżo pasowani na adwokatów odbierali gratulacje od Dziekana i członków ORA. Mariusz Kostusiak z Wolters Kluwer Polska wręczał  wszystkim upominki.

Były też nagrody. Za najlepiej zdany egzamin nagrody od ORA i Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska otrzymali adw. Justyna Gawrysiak, Anita Engler i Bartłomiej Wiwatowski. Adwokat Justyna Gawrysiak z czterech przedmiotów otrzymała oceny bardzo dobre, a z jednego – celującą. Gratulujemy! Z prawniczych piskląt, które 3 lata temu wchodziły do palestry, wyrosły naprawdę piękne ptaki.


Uroczystość uświetnił występ duetu Paulina Burczyńska – skrzypce i Klaudia Marzec – wiolonczela. Zaprezentowały kilka popularnych przebojów muzyki filmowej w ciekawych aranżacjach. Wszyscy zachwycili się ekspresyjnym tangiem Por una cabeza, znanym z filmu „Zapach kobiety”.

Imprezę zakończył toast za pomyślność 15 nowych adwokatów Izby Kujawsko-Pomorskiej oraz poczęstunek.


adw. Ewa Wielińska  - rzecznik prasowy ORA w Toruniu

KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają Cie w najbliższym czasie
Luty 2020
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12
3456789
10111213141516
1. Ostatnie pożegnanie naszego kolegi adwokata Jerzego Rumianowskiego
17
181920212223
242526272829

Adwokatura Toruń

trwa wgrywanie strony Adwokatura Toruń...