IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

KONKURS KRASOMÓWCZY APLIKANTÓW IZBY KUJAWSKO-POMORSKIEJ W TORUNIU

Drukuj artykuł drukuj artykuł

LEKKOŚĆ  SŁOWA


Jury konkursu krasomówczego odbywającego się 12 kwietnia 2019 roku w Toruniu nie miało łatwego zadania. Wystąpienia  aplikantów przed pięcioosobowym  „składem orzekającym” w osobach: adw. Ewa Wielińska, adw. dr Weronika Król – Dybowska, adw. Wiktor Indan – Pykno Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Toruniu, adw. Jan Kwietnicki Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich i adw. Damian Nyckowski,  stały na dobrym poziomie. Wcielając się w role pełnomocników oskarżycieli posiłkowych, obrońców i pełnomocnika powoda przedstawiali logiczną argumentację prawniczą, na dodatek w atrakcyjnej oprawie. Kazusy były intersujące i barwne, co pozwalało zaprezentować zarówno umiejętności merytoryczne jak i talenty oratorskie. Publiczność z zaciekawieniem słuchała wystąpień, bo też miała za zadanie wybrać swojego faworyta.
Laureatka I nagrody apl. adw. Monika Kocielnik zachwyciła analizą pomocnictwa jako zjawiskowej formy popełnienia przestępstwa. Drugie miejsce zajęła apl. adw. Jagoda Cieszkowska, która z ogromną swadą i lekkością przekonywała, że afekt to pojęcie znacznie szersze niż się z pozoru wydaje. Jej wystąpienie nagrodziła także publiczność.
Trzecie miejsce zdobyła apl. adw. Magdalena Szymańska, która przekonująco zaprezentowała się w roli pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego w sprawie o błąd w sztuce medycznej.
Laureaci otrzymali upominki książkowe od Wolters Kluwer Polska, które wręczył przedstawiciel sponsora Mariusz Kostusiak. ORA w Toruniu ufundowała także nagrody pieniężne.
Zdobywczynie I i II miejsca zakwalifikowały się do dalszych eliminacji konkursu krasomówczego.


adw. Ewa Wielińska
rzecznik prasowy ORA w Toruniu


KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają Cie w najbliższym czasie
Maj 2019
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12345
6789101112
1314
1. ostatnie pożegnanie kolegi adwokata Mariana Paulusa
15
16171819
20212223242526
2728293031

Adwokatura Toruń

trwa wgrywanie strony Adwokatura Toruń...