IZBA ADWOKACKA W ŁODZI
adwokatura polska
wyszukaj adwokata

KONKURS KRASOMÓWCZY APLIKANTÓW IZBY KUJAWSKO-POMORSKIEJ W TORUNIU

Drukuj artykuł drukuj artykuł

LEKKOŚĆ  SŁOWA


Jury konkursu krasomówczego odbywającego się 12 kwietnia 2019 roku w Toruniu nie miało łatwego zadania. Wystąpienia  aplikantów przed pięcioosobowym  „składem orzekającym” w osobach: adw. Ewa Wielińska, adw. dr Weronika Król – Dybowska, adw. Wiktor Indan – Pykno Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Toruniu, adw. Jan Kwietnicki Kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich i adw. Damian Nyckowski,  stały na dobrym poziomie. Wcielając się w role pełnomocników oskarżycieli posiłkowych, obrońców i pełnomocnika powoda przedstawiali logiczną argumentację prawniczą, na dodatek w atrakcyjnej oprawie. Kazusy były intersujące i barwne, co pozwalało zaprezentować zarówno umiejętności merytoryczne jak i talenty oratorskie. Publiczność z zaciekawieniem słuchała wystąpień, bo też miała za zadanie wybrać swojego faworyta.
Laureatka I nagrody apl. adw. Monika Kocielnik zachwyciła analizą pomocnictwa jako zjawiskowej formy popełnienia przestępstwa. Drugie miejsce zajęła apl. adw. Jagoda Cieszkowska, która z ogromną swadą i lekkością przekonywała, że afekt to pojęcie znacznie szersze niż się z pozoru wydaje. Jej wystąpienie nagrodziła także publiczność.
Trzecie miejsce zdobyła apl. adw. Magdalena Szymańska, która przekonująco zaprezentowała się w roli pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego w sprawie o błąd w sztuce medycznej.
Laureaci otrzymali upominki książkowe od Wolters Kluwer Polska, które wręczył przedstawiciel sponsora Mariusz Kostusiak. ORA w Toruniu ufundowała także nagrody pieniężne.
Zdobywczynie I i II miejsca zakwalifikowały się do dalszych eliminacji konkursu krasomówczego.


adw. Ewa Wielińska
rzecznik prasowy ORA w Toruniu


KALENDARIUM

Sprawdź jakie wydarzenia czekają Cie w najbliższym czasie
Październik 2019
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Adwokatura Toruń

trwa wgrywanie strony Adwokatura Toruń...